•  

Sviatky a voľné dni

Štátne sviatky a dni pracovného pokoja

01.01. Nový rok, Deň vzniku SR
06.01. Zjavenie pána, Sviatok troch kráľov
06.04. Veľký piatok
08.04. Veľkonočná nedeľa
09.04. Veľkonočný pondelok
01.05. Sviatok práce
08.05. Deň víťazstva nad fašizmom
05.07. Sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda
29.08. Výročie SNP
01.09. Deň Ústavy SR
15.09. Sedembolestná Panna Mária
01.11. Sviatok všetkých svätých
17.11. Deň boja za slobodu a demokraciu
24.12. Štedrý deň
25.12. Prvý sviatok vianočný
26.12. Druhý sviatok vianočný

Prikázané cirkevné sviatky pre rok 2009

- každá nedeľa
01.01. Obrezanie podľa tela nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
06.01. Sväté Bohozjavenie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
25.03. Zvestovanie našej presvätej Vládkyni, Bohorodičke Márii, vždy Panne
10.04. Svätý a veľký piatok
13.04. Svetlý pondelok
21.05. Pánovo nanebovstúpenie
29.06. Svätí, slávni a všechválni najvyšší apoštoli Peter a Pavol
15.08. Zosnutie našej presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny
08.12. Počatie presvätej Bohorodičky svätou Annou
25.12. Narodenie podľa tela nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
26.12. Zhromaždenie k presvätej Bohorodičke

Odporúčané cirkevné sviatky pre rok 2009

17.01. Náš prepodobný a bohonositeľský otec Anton Veľký
20.01. Náš prepodobný a bohonositeľský otec Eutymios Veľký
30.01. Traja svätí svätitelia, veľkí veľkňazi Bazil Veľký, Gregor Teológ a Ján Zlatoústy
02.02. Stretnutie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
14.04. Svetlý utorok
23.04. Svätý a slávny veľkomučeník, triumfátor a divotvorca Juraj
08.05. Svätý apoštol a evanjelista Ján Teológ
11.05. Blažený hieromučeník Vasiľ, prešovský svätiaci biskup
01.06. Pondelok Svätého Ducha; Presvätá Trojica
11.06. Slávnostná poklona prečistým tajomstvám tela a krvi nášho Pána Ježiša Krista
19.06. Sviatok nášho Najsladšieho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista, Milujúceho ľudí
24.06. Narodenie úctyhodného a slávneho Pánovho proroka, predchodcu a krstiteľa Jána
05.07. Svätí apoštolom rovní Cyril a Metod, učitelia Slovanov (pripadá na nedeľu)
15.07. Svätý apoštolom rovný a veľký knieža Vladimír, pri svätom krste nazvaný Bazil
17.07. Blažený hieromučeník Pavol, prešovský biskup
20.07. Svätý a slávny prorok Eliáš
06.08. Sväté Premenenie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
25.08. Blažený hieromučeník Metod, protoigumen michalovskej viceprovincie redemptoristov
29.08. Sťatie úctyhodnej hlavy úctyhodného a slávneho proroka, predchodcu a krstiteľa Jána
08.09. Narodenie našej presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny
14.09. Povýšenie úctyhodného a životodarného Kríža nad celým svetom
15.09. Presvätá Bohorodička Spolutrpiteľka
26.09. Odchod do večnosti svätého apoštola a evanjelistu Jána Teológa
01.10. Presvätá Bohorodička Ochrankyňa
26.10. Svätý a slávny veľkomučeník Demeter Myromvonný
08.11. Zhromaždenie k veľvojvodcovi Michalovi a ďalším beztelesným mocnostiam (pripadá na nedeľu)
12.11. Svätý hieromučeník Jozafát, polocký arcibiskup
13.11. Náš otec svätý Ján Zlatoústy, konštantinopolský arcibiskup
21.11. Vstup našej presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny, do chrámu
05.12. Náš prepodobný a bohonositeľský otec Sáva Posvätený
06.12. Náš otec svätý Mikuláš Divotvorca, arcibiskup lykijskej Myry (pripadá na nedeľu)

Archieparchiálne odpustové slávnosti Prešovskej eparchie 2009

  • PREŠOV - 10. máj (Blažený hieromučeník Vasiľ, prešovský svätiaci biskup)
  • RAFAJOVCE -31. máj (Svätá Päťdesiatnica)
  • KRÁSNY BROD - 7. jún (Svätá Päťdesiatnica)
  • SABINOV - 14. jún (Sviatok nášho Najsladšieho Pána. Boha a Spasiteľa Ježiša Krista, Milujúceho ľudí)
  • MALÁ POĽANA - 21. jún (Sviatok nášho Najsladšieho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista. Milujúceho ľudí)
  • PREŠOV - 28. jún (Narodenie úctyhodného a slávneho Pánovho proroka, predchodcu a krstiteľa Jána)
  • LEVOČA - 5. júl (Uloženie úctyhodného rúcha našej Vládkyne a Bohorodičky v Blachernách)
  • STROPKOV - 5. júl (Svätí apoštolom rovní Cyril a Metod, učitelia Slovanov)
  • PREŠOV - 19. júl (Blažený hieromučeník Pavol Peter, prešovský biskup)
  • SEČOVSKÁ POLIANKA - 26. júl (Svätý a slávny prorok Eliáš)
  • I.ITMANOVÁ - 9. august (1. nedeľa v mesiaci po I. piatku)
  • BUKOVÁ HORKÁ - 9. august (Sväté Premenenie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Icilša Krista)
  • ĽUTINA - 16. august (Zosnutie našej presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny)
  • ČIRČ - 23. august (Zosnutie našej presvätej Vládkyne. Bohorodičky Márie, vždy Panny)
  • ŚASOVÁ - 30. august (Zosnutie našej presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny).

Úradné hodiny

Pondelok: 08.00 - 15:30
Utorok: 08.00 - 15:30
Streda: 08.00 - 15:30
Štvrtok: 08.00 - 15:30
Piatok: 08.00 - 15:30

Fotogaléria

Kalendár